ua en ru

Moody's очікує, що "Газпром" активізує інвестування "Південного потоку" у зв'язку з подіями в Україні

Рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує, що ВАТ "Газпром" активізує інвестування "Південного потоку" у зв'язку з подіями в Україні.

Рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує, що ВАТ "Газпром" активізує інвестування "Південного потоку" у зв'язку з подіями в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби агентства.

"Хоча немає свідоцтв перебоїв у газових поставках, однак, Moody's буде продовжувати стежити за розвитком подій на предмет їх впливу на обсяги експорту газу, і через територію України. У зв'язку з останніми подіями, рейтингове агентство очікує, що "Газпром" по-перше, активізує інвестування "Південного Потоку"потужністю 63 млрд куб. м в рік в обхід України; і, по-друге, відкласти реалізацію інших проектів, таких як "Сила Сибіру" (POS) проекту трубопроводу, який призначений для доставки російського газу в Китай зі Східного Сибіру", - йдеться в повідомленні.

Крім того, наголошується в повідомленні, високі операційні і фінансові показники ВАТ "Газпром" (рейтинг Ваа1, прогноз - "стабільний") в даний час дозволяють говорити про достатній запас міцності, щоб пом'якшити навіть досить значні негативні наслідки, призупинення або припинення його експорту газу.

На думку Moody's, "Газпром" має більш істотний вплив економічних і політичних ризиків, пов'язаних з ситуацією в Україні, ніж інші російські компаній, так як 52% експорту компанії в Європу в даний час йде транзитом через Україну.

Moody's очікує, що в разі повної зупинки транзиту газу через Україну, Європа буде відчувати дефіцит 56 млрд куб. м протягом 2014 р. Такий дефіцит буде спостерігатися на ринках Італії, Туреччини, Франції, Чехії, Словаччини та Австрії.

Moody's відзначає, що європейські країни, швидше за все, будуть докладати зусиль для підтримки безперебійних постачань газу від "Газпрому", який забезпечує близько третини імпортованого Європою газу (Європа імпортує близько 50% його газу), і половина цього газу прямує через Україну. Цей канал постачання не зможе бути легко і економічно ефективно заміненим.