ua en ru

Україна хоче обмежитися закачкою в ПСГ 14 млрд куб. м російського газу

Україна хоче обмежитися закачкою в ПСГ 14 млрд куб. м російського газу. Про це сьогодні журналістам повідомив міністр енергетики та вуглепрому Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна хоче обмежитися закачкою в ПСГ 14 млрд куб. м російського газу. Про це сьогодні журналістам повідомив міністр енергетики та вуглепрому Едуард Ставицький (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми постійно знаходимось в перемовинах з Росією з цього питання. Ми вирішуємо питання щодо пропозиції з боку Росії щодо збільшення обсягів. Я вже говорив у своїх інтерв'ю, що нам треба найбільше 14 млрд куб. м., навіть при суворих температурних режимах, які були в 2011 р. А російська сторона наполягає, щоб це було в обсязі 18-19 млрд - ось біля цього йдуть перемовини... До речі сьогодні Бакулін знаходиться в Росії і веде перемовини з цього питання", - сказав Ставицький.

При цьому в українських газових сховищах на сьогоднішній день знаходиться 12 млрд кубометрів газу.

В середині липня міністр заявив, що Україна має достатньо газу в підземних сховищах, тому зриву опалювального сезону чекати не варто. "Ніяких зривів не буде і опалювальний сезон почнемо своєчасно. Газа в сховищах хапає, турбуватися не потрібно", - заявив тоді Ставицький.

Нагадаємо, раніше глава російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що "Газпром" не закачуватиме газ в ПСГ України ні за яких умов. "Зараз ми газ не закачуємо і закачувати його в ПСГ України не будемо", - сказав він, додавши, що у "Газпрому" є суто негативний досвід по закачуванню газу в ПСГ України.

За його словами, в такій ситуації "Газпром" бачить серйозні ризики для поставок в Європу майбутньої зими, якщо Україна не прийме заходів по закачуванню газу в ПСГ. Проте, за словами Міллера, у України ще є час для цього, і надання авансу НАК "Нафтогаз України" за постачання газу було продиктовано бажанням допомогти в цьому українським партнерам.

Вчора повідомлялося, що Україна створить запаси газу, необхідні для гарантування безперебійних постачань в країни Європейського Союзу, за умови, якщо Москва надасть на ці цілі безпроцентний кредит в 2 млрд дол.

Зараз Україна запропонувала "Газпрому" два варіанти врегулювання проблеми. "Перший - ми можемо дозволити зберігати в підземних газосховищах резервний об'єм газу, не стягуючи плату за його підйом. Другий - ми купимо цей газ, але тільки за умови, якщо "Газпром" або "Газпромбанк" нададуть безпроцентний кредит на його закупівлю і продовжать вже отримані раніше кредити", - сказало джерело в Міненерго.